Yukarı
Çık

SERVO MOTOR TAMİRİNE İHTİYACINIZ OLAN 7 İŞARET » Son zamanlarda servo motorunuzun performansı düştü mü? Servo motor tamirine ihtiyacınız olduğuna dair işaretler nelerdir?

Son zamanlarda servo motorunuzun performansı düştü mü? Servo motor tamirine ihtiyacınız olduğuna dair işaretler nelerdir?

 

Servo motorlar, bir CNC makinesinde bozulan ilk bileşenlerden biridir. Arıza süresini önlemenin ve servo motorunuzu daha uzun süre çalışır durumda tutmanın en iyi yolu düzenli bakımın üstünde tutmaktır.

 

Ancak bir servo motor onarımına ihtiyaç duyabileceğinizin işaretleri nelerdir? Nelere dikkat etmelisiniz?

Son zamanlarda servo motorunuzun performansı düştü mü? Servo motor tamirine ihtiyacınız olduğuna dair işaretler nelerdir?

1. Servo Motorunuz Kirlendi

Servo motorların toz, yağ ve diğer kirleticilerle kirlenmesi kolaydır. Zamanla bu, servo bileşenlerinin aşırı ısınmasına ve hasar görmesine neden olabilir. Motorunuzun durumunu düzenli olarak kontrol edin, kirliyse temizlenmesi gerekebilir.

 

2. Servo Motorunuz Normalden Daha Sesli

Bu, yatakların aşınmış olduğu, şaftın doğru takılmadığı veya fanların işini düzgün yapmadığı anlamına gelebilir. Gürültülü bir servo motoru görmezden gelmeyin! Bir sorundan şüpheleniyorsanız bir servo motor onarımı planlayın.

 

3. Soğutma Fanlarınız Aşınmış

Soğutma fanları zamanla tamir edilemeyecek noktaya gelebilir. Bu olursa, aşırı ısınma nedeniyle bozulmuş bir servoya bakıyor olabilirsiniz. Soğutma fanlarınızın doğru çalıştığını kontrol edin ve bir onarım planlamak için asla çok uzun süre bırakmayın.

 

4. Servonuz Yüksek Amper Çekiyor

Bu, dahili bir sorunun işaretidir ve servonuzun bozulmak üzere olduğunu gösterebilir. Motorunuz yüksek amper çekiyorsa, mümkün olan en kısa sürede bir onarım planlayın.

 

5. Soğutucularınız Kirli

Soğutucularınız kirlenirse, servonuzu soğutmada daha az etkili olabilirler ve bu da aşırı ısınmaya neden olabilir. Kirli bir soğutucu genellikle servonuzun diğer alanlarının da kirlenmiş olabileceğinin bir işaretidir.

 

6. Ekipmanınızı Taşıyorsunuz

Sürekli olarak yüksek kapasitede çalışırsanız, servonuzun er ya da geç onarılması gerekecektir. Tüm servo motorların, bağlı kalmanız gereken önerilen bir kapasite oranına sahip olduğunu unutmayın. Uzun süre bu kapasiteyi aşmaktan kaçının.

 

7. Düzenli Bakımı İhmal Ediyorsunuz

Servo motorunuzun bakımını en az bir yıl içinde yapmadıysanız, muhtemelen bir onarım ayarlamanın zamanı gelmiştir. İyi çalışıyor gibi görünse bile motorunuzun bakımını yapmanız önerilir. Bu, arızaları ve beklenmedik arıza sürelerini önlemenin en iyi yoludur. Önleyici bakım, servo ekipmanınızın kontaminasyondan arındırılmasını ve bir soruna neden olmadan önce aşınmış parçaların değiştirilmesini sağlar. Önleyici bakım, servo motorunuzun ömrünü uzatmanın en iyi yoludur.

Bunlar, servo motor onarımına ihtiyaç duyduğunuz yaygın işaretlerden sadece birkaçıdır. Yukarıdaki sorunlardan herhangi birini fark ederseniz, muhtemelen bir servo motor onarımı planlamanın zamanı gelmiştir.

Kuruluşumuzdan bu yana 20 yılı aşkın tecrübemiz ile 150’den fazla firmayla şeffaf ve güvene dayalı ilişkiler kurduk ve bu sayı her geçen gün daha da artıyor. Çünkü onarım ve ar-ge yatırımlarımız ve çeşitli inovasyonlarımız ile müşterilerimizin hedeflerini ön planda tutuyor ve onların memnuniyeti için çabalıyoruz.

Yaylacık Mah. 50.(470) Sok.
No:71/2 Nilüfer / BURSA

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2024 BSM Servo Teknik
SiteMap  |  Tasarım : interbim.com